Piątek, 29 marca 2024

• Statut przedszkola,
  • Wnioski z nadzoru pedagogicznego za rok szkolny 2012/2013,
  • Koncepcja pracy przedszkola,
  • Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 256 poz. 2572 ze zm.),
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 9 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej przez publiczne szkoły i placówki (Dz.U. z 2002 r. Nr 56 poz. 506 ze zm.),
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U. z 2013 r. poz. 532),
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz.U. z 2012 r. poz. 977),
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6 poz. 69 ze zm.),
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz.U. z 2009 r. Nr 168 poz. 1324 ze zm.),
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie dopuszczania do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników (Dz.U. z 2012 r. poz.752).

Plan pracy został opracowany w oparciu o wnioski z realizacji rocznego planu nadzoru pedagogicznego za rok szkolny 2012/2013, ewaluacji wewnętrznej. Koncepcji pracy przedszkola oraz podsumowania pracy wychowawczo – dydaktycznej w roku szkolnym 2012/2013.Rekomendacje do pracy na rok szkolny 2013/2014:

• Realizacja działań w zakresie działań promujących zdrowie, w tym aktywność ruchową i zdrowy styl odżywiania
  • Planowy proces wychowawczy oparty na wartościach i radzenie sobie z zachowaniami trudnymi u dzieci.
  • Informacje o dziecku, jego potrzebach oraz sytuacji społecznej pozyskiwać m.in. w trakcie wywiadu z rodzicami, dokumentować wszystkie ważne rozmowy z rodzicami. W sytuacjach trudnych współdziałać z asystentem rodzinnym.
  • Doskonalenie systemu współpracy z rodzicami i środowiskiem. Organizowanie spotkań z rodzicami w różnorodnych formach.
  • Promocja przedszkola i sprawny system obiegu informacji w przekazywaniu informacji na stronie internetowej przedszkola.
  • Udoskonalenie systemu dokumentowania pracy przedszkola

Kierunki planowanych zmian:

Kształtowanie czynnych postaw dzieci wobec zdrowia i bezpieczeństwa własnego i innych Wyrabianie przyzwyczajeń i nawyków zdrowego stylu życia.

Informacje o artykule

Tytuł dokumentu:Plan pracy Przedszkola